Początek Zawartość Napisz ... Linki Mapa stronyRoots :-)

 

Wyłącz muzykę Włącz muzykę

Wojna spowodowała, że sporo materiałów z przeszłości uległo zniszczeniu. Jakieś zdjęcie dziadka w mundurze legionisty, babci w roli sanitariuszki... czasem to wszystko co pozostało. Ale historii nie tworzyli marsjanie i pogrzebanie w starych księgach parafialnych czy archiwach państwowych może nam uświadomić jak dużą rolę odegrali w niej nasi przodkowie. A nawet jeśli nie odegrali takiej jak Tadeusz Kościuszko, to dla nas samych ważne jest byśmy o nich pamiętali - wszak tacy jakimi jesteśmy, to efekt nie tylko ich genów ale także miłości, troski, pracy i cierpliwego mądrego wychowania.

 

2000.07.01

Zamierzamy tu zamieścić materiały dotyczące naszych rodzin ale jestem na etapie nauki i testowania sposobów udostępniania baz i innych danych na serwerze.

2000.07.10

Powstaje pomysł opracowania projektu zawierającego materiały dotyczące historii rodziny Wawryniuków. Mógłby to być CD-ROM z tekstami, obrazami drzewa genealogicznego, zdjęciami przodków (i nie tylko), filmem zrealizowanym w miejscowości, z której rodzina się wywodzi, bazą danych umożliwiającą wyszukiwanie osób wg zadanych kryteriów, nagraniami wspomnień itp. oraz innymi pomysłami, które narodzą się w międzyczasie. Podjęto kroki :-)

2000.07.15

Okazuje się, że dowiedziawszy się o powyższym, sporo osób wyraziło zainteresowanie projektem i zadeklarowało swoją pomoc. Są już przepisane niektóre teksty.

2000.07.16

Niestety serwer, na którym jest niniejsza strona nie umożliwia wykorzystania bazy danych w celu jej odczytu lub aktualizacji. Ale są takie, które umożliwiają. Będę szukał najlepszego, więc adres strony z danymi będzie się zmieniał. Osoby zainteresowane zachęcam do okresowego zaglądania w to miejsce w celu pozyskania aktualnych informacji o stanie zaawansowania projektu.

2000.07.17

Na dzień dzisiejszy wersja very baaardzo testowa jest tutaj. Trwa redakcja drzewa genealogicznego, wklepywanie osób do bazy danych, skanowanie i obróbka zdjęć.

2000.07.19

Poszukiwana jest osoba chętna do wprowadzenia członków rodziny do bazy danych (Access) - łatwe ale żmudne :-)

2000.08.07

Znalazłem serwer obsługujący bazy danych Access'a. Wymusza paskudne bannery reklamowe ale za to można coś na nim pomieszać w bazie. Wersja testowa jest zatem od dziś pod adresem http://www.wawryniuk.atfreeweb.com/

2000.11

Eugeniusz Wawryniuk objeżdża ponownie Podlasie i pozyskuje sporo nowych informacji.

2001.06.01

Serwer, na którym była strona przestał świadczyć darmowe usługi. Poszukam innego.

2001.07

Kolejna wyprawa Eugeniusza Wawryniuka - kontakty ze Stanisławem Wawryniukiem z Poznania, wizyta u brata Zdzisława w Niemczech.

2001.09

Eugeniusz Wawryniuk wydaje pierwszą książkę zawierającą dane zebrane w czasie odwiedzin rodziny w listopadzie 2000 roku.

2002.06

Wydanie drugiej książki zawierającej szczegółowe dzieje każdej z gałęzi, uzupełnienie drzewa genealogicznego, nowe fotografie pozyskane z rodzinnych zbiorów i sporo materiałów dotyczących obyczajowości Podlasia.

2002.06.21-23

Zjazd rodzinny w Łosicach. Wspaniałe wydarzenie będące ukoronowaniem i podsumowaniem dotychczas podjętych prac. Opracowywanie materiałów w formie umożliwiającej dystrybucję w rodzinie trwa. Będzie film video, może powrócimy do pomysłu wydania CD-ROM'u, mile widziane nadsyłanie wykonanych w czasie zjazdu fotografii.

 

 Na górę strony

 

Poprz. Do góry Nast.

Poczta family@polbox.com
Copyright © Hawk Family

Ostatnio zamieszano:
28 czerwca 2002